Marmuro stalviršiai

Natūralus akmuo

Dirbtinis akmuo

Spalva
Kainų rėžis
Rodyti:

Marmuro stalviršių gamyba

Marmuro stalviršiai nuo seno yra populiarus pasirinkimas dėl unikalaus marmuro išvaizdos – spindinčios gyslos suteikia prabangos ir estetikos įvaizdį. Akmuo gali būti įvairiausių spalvų – tiek šviesus, tiek tamsus. Marmuro plokščių raštai ir spalva priklauso nuo akmens pjaustymo krypties.

Marmuro stalviršių savybės

Marmuras yra metamorfinės kilmės uoliena, per milijonus metų persikristalizavusi žemės gelmėse iš klinties bei dolomito. Įvairiausios daleles, tokios kaip hematitas, limonitas ar serpantinas, nudažo marmurą skirtingomis spalvomis. Daugiausia šio akmens randama Indijoje, Ispanijoje, Egipte, Pakistane.

Marmuro stalviršis pasižymi šiomis savybėmis:

  • Akmuo savo prigimtimi yra porėtas, tačiau nupoliravus jo gysloti tarpai sumažėja;
  • Minkštas;
  • Trapus;
  • Sunkus;
  • Atsparus oro sąlygoms.

Kam tinka marmuro stalviršiai

Dėl šių savybių stalviršiai iš marmuro reikalauja daugiau priežiūros – norint geriausio rezultato, tokį akmenį reikėtų kas metus impregnuoti ir naudoti tik neutralaus pH valiklius, kadangi rūgštis stalviršį gali sugadinti.

Marmuras turi šviesios spalvos paviršių, kurį maistinės medžiagos gali lengvai nudažyti esant netinkamai priežiūrai, todėl labiausiai rekomenduojama marmuro stalviršius rinktis būtent vonios interjere.